Dzisiaj:
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 roku
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława

Razem w Europie

7 października 2011 | 1 komentarz

29 września br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego wzięła udział w projekcie „In tune with Europe” współfinansowanym z programu Komisji Europejskiej „Europa dla Obywateli”, który odbył się we Włoszech w San Nicola La Strada.

Wspólnie z innymi przybyłymi delegacjami z Niemiec, Węgier i Rumunii przedstawiciele samorządu powiatowego wzięli udział w konferencji pt. „Sektor przedsiębiorstw – relacje gospodarcze sprzyjające i promujące pomyślny rozwój miasta”, w ramach której zapoznali się m.in. z działalnością włoskiej Izby Gospodarczej oraz rolą i regulacją włoskiej legislacji prawa w handlu.

Wszyscy przybyli do Włoch goście mogli również zobaczyć muzeum istniejącej niegdyś fabryki jedwabiu a także odwiedzili obecnie działającą firmę, gdzie występuje produkcja odzieży oraz innych wyrobów galanteryjnych z jedwabiu.

Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, wspólnie z burmistrzami innych samorządów partnerskich biorących udział w projekcie, podpisał finalną deklarację uczestnictwa w projekcie trzeciego spotkania partnerów w ramach projektu „In tune with Europe”, które odbyło się w San Nicola La Strada.

Powiat Dąbrowski w listopadzie tego roku będzie organizatorem czwartego spotkania partnerów projektu „In tune with Europe”. Tematem przewodnim naszego przedsięwzięcia będzie upowszechnianie edukacji społeczeństwa na każdym etapie kształcenia.

źródło:

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie T.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 7 października 2011 o 15:09
    podatnik :
    Jak liczna była delegacja ze starostwa dąbrowskiego? Dlaczego udała się do Włoch samolotem (wcześniej wycieczki takie realizowane były przy pomocy czterech kółek)? Ile kosztowała ta podróż w sumie? -------------PS Przyjemnego liczenia w imieniu podatników, którzy opłacają takie eskapady starosty Kwiatkowskiego
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)