Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

REKORDOWY DAR SERCA DLA ALICJI

11 grudnia 2018 | komentarze 2

W ciągu kilku godzin podczas Zimowego Daru Serca zebrano aż 26,5 tys. złotych! Akcję charytatywną na rzecz Alicji Sipior zorganizowano w Szkole Podstawowej w Radgoszczy.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny oraz szereg atrakcji scenicznych. Do Radgoszczy przyjechali piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Dodajmy, że to już drugie tego typu przedsięwzięcie w radgoskiej szkole dla Alicji, zmagającej się z bardzo rzadką genetyczną chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni SMA (ang. Spinal Muscular Atrophy) typu II. Koszty terapii w pierwszym roku leczenia to astronomiczna kwota ponad 2 mln złotych.

Piłkarze klubu z Niecieczy najpierw rozdawali autografy, a następnie rozgrywali mecze z młodymi uczestnikami wydarzenia. W międzyczasie na korytarzu szkoły odbywał się kiermasz świąteczny. Na scenie sali gimnastycznej uczniowie prezentowali spektakle teatralne, występy taneczne i wokalne. Natomiast w szkolnych klasach nauczyciele prowadzili warsztaty plastyczne czy zdobienia pierników. Najmłodsi chętnie korzystali z malowania twarzy. Z jednej z klas śpiewano karaoke. Mało tego, w szkole doszło do bratobójczego, pokazowego pojedynku braci Fijałów, odzianych w starodawne stroje.

Alicja jest otoczona wsparciem fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Każdy może wesprzeć dziewczynkę – https://dzieciom.pl/podopieczni/34397

Z kolei na Facebooku są przeprowadzane aukcje charytatywne: https://www.facebook.com/groups/509712652862062/

UG Radgoszcz

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 grudnia 2018 o 18:13
  kika :
  Wyrazy podziwu dla Organizatorów tej wspaniałej akcji i wielkie brawo dla tych, którzy wsparli tak ważny cel, jakim jest zdrowie małej Alicji!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 2. 12 grudnia 2018 o 12:28
  Kopernik :
  Dobra robota.Duże zaangażowanie Nauczycieli,Dzieci i Młodzieży ,Pan z KGW.Nikt nie liczył kalorii w dobrej sprawie.Brawo!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)