Dzisiaj:
Środa, 1 lutego 2023 roku
Brygida, Bryda, Dobrocha, Dobrochna, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Paweł, Siemirad

RUSZA PROJEKT „PIERWSI SOLIDARNI”

31 sierpnia 2021 | Brak komentarzy

W rocznicę porozumień sierpniowych, czyli w Narodowym Dniu Solidarności i Wolności, w lokalu tarnowskiej Fundacji Pro Patria Semper zrealizowane zostaną pierwsze zdjęcia filmowe w ramach projektu „Pierwsi Solidarni”.

W ten sposób rozpoczną się wieloletnie (planowane do roku 2030) działania tego dokumentacyjno-edukacyjnego programu. Przewiduje on zbiór materiałów, produkcję, dystrybucję i promocję około stu notacji i filmów oraz publikacji, które przybliżą nam najważniejsze wydarzenia i postaci, związane z działalnością opozycji demokratycznej i niepodległościowej w latach 70 i 80. XX wieku w naszym regionie i makroregionie.

W związku ze startem programu, Fundacja Pro Patria Semper zwraca się z apelem do mieszkańców Tarnowa i regionu o kontakt wszystkich osób, które mają ważne lub ciekawe informacje, dokumenty, zdjęcia, pamiątki etc. dotyczące działalności „Solidarności” oraz innych formacji i grup opozycyjnych w ostatnich dekadach PRL. „Jeśli posiadacie unikalną wiedzę na ten temat lub materiały, prosimy o niezawodny kontakt ! Z chęcią wykorzystamy je przy realizacji projektu”.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)