Dzisiaj:
Poniedziałek, 24 lutego 2020 roku
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr

SAMORZĄDOWCY ZACHĘCAJĄ: ZAGŁOSUJ!

10 października 2019 | komentarze 4

Z wartościową inicjatywą wystąpili starosta i wicestarosta dąbrowski – razem z innymi samorządowcami lokalnymi i radnymi zaapelowali, za pośrednictwem mediów, do mieszkańców powiatu: głosuj i miej wpływ na Polskę i swoją Małą Ojczyznę!

Nie czekali na apele ogólnopolskich mediów, zachęty znanych ludzi z pierwszych stron gazet czy polityków z Wiejskiej, bądź kampanie społeczne o szerokim zasięgu. Sami wystąpili z inicjatywą i postanowili zaapelować do konkretnych odbiorców, mieszkańców powiatu, by 13 października poszli na wybory parlamentarne.

Starosta dąbrowski Lesław Wieczorek i wicestarosta Krzysztof Bryk – razem z wiceburmistrzem Szczucina Tomaszem Bełzowskim, wójtem Bolesławia Kazimierzem Olearczykiem, wójtem Gręboszowa Krzysztofem Gilem, radnymi powiatowymi: Kamilem Kwiatkowskim i Marianem Szajorem zorganizowali na rynku w Szczucinie konferencję prasową, na którą zaprosili m.in. media lokalne. Wykorzystali nie budzący kontrowersji, jak niektóre kampanie społeczne, a prosty i sprawdzony pomysł na zachęcenie niezdecydowanych do pójścia na wybory.

Samorządowcy wspólnie zaapelowali do mieszkańców powiatu – a przedstawiciele poszczególnych gmin również do wyborców z tych miejscowości – by wykorzystali swój przywilej, poszli do głosowania, współdecydowali o kształcie Polski i swoich Małych Ojczyzn. Szczególnie cenna w tej inicjatywie jest apolityczność, gdyż samorządowcy nie zachęcali do głosowania na konkretną partię, ale pójście na wybory i oddanie głosu zgodnie ze swoimi poglądami i przekonaniami, co podkreślał starosta Lesław Wieczorek. Ponadto wśród apelujących nie było żadnego kandydata startującego w tegorocznych wyborach; nie była to więc polityczna agitacja. Chodzi po prostu o uczestnictwo w wyborach, wypełnienie obywatelskiego obowiązku, ale i przywileju – co zaznaczali zgodnie wszyscy przedstawiciele samorządów – i podniesienie frekwencji wyborczej, która cztery lata temu  malowała się słabo na tle frekwencji w Małopolsce.

– 13 października tuż, tuż. To wybory bardzo ważne dla Polski, naszej Małej Ojczyzny, Powiśla Dąbrowskiego. Postanowiliśmy wspólnie z samorządami zachęcić Państwa do wzięcia udziału w wyborach. Każdy głos jest bardzo ważny. Będziemy decydowali o przyszłości naszej Małej Ojczyzny, dlatego zachęcamy z tego miejsca, jako starosta, jako samorządowcy: pójdźmy na wybory, zwiększmy frekwencję, oddajmy ten głos, który będzie ważny dla naszej przyszłości – apelował starosta dąbrowski, Lesław Wieczorek.

– Mamy prawo współdecydować o przyszłości. Proszę Państwa, mamy prawo decydować jaka będzie nasza Polska dla nas, dla naszych dzieci i dla naszych wnuków – przekonywał wicestarosta Krzysztof Bryk.

– Szanowni Państwo, nieuchronnie też w Polsce nadchodzi nowe pokolenie młodych ludzi, dlatego ja zachęcam przede wszystkim moich rówieśników. Pamiętajcie, Polska się pięknie rozwija, już niedługo nie będzie trzeba wyjeżdżać za granicę, ale żeby o tym zdecydować, trzeba iść 13 października na wybory. Niezależnie od komitetów, jakie popieramy, trzeba iść i wziąć sprawy w swoje ręce, zagłosować, bo to jest ogromny przywilej, który do nas należy – podkreślił Krzysztof Gil, wójt Gręboszowa, najmłodszy wśród wójtów i jeden z najmłodszych samorządowców.

– To my decydujemy, jakie losy będą naszej Polski na najbliższe lata. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam, abyśmy udali się do urn i zagłosowali w tym dniu według własnych przekonań – apelował wiceburmistrz Szczucina, Tomasz Bełzowski.

– Rozmawiajmy ze swoimi przyjaciółmi, bliskimi, rodzinami, znajomymi i zachęćmy ich do pójścia na wybory – dodał wicestarosta Krzysztof Bryk.

– Cztery lata temu ponad 20 tys. osób z powiatu zagłosowało, co stanowiło 45 % frekwencji na wyborach. W okręgu frekwencja przekroczyła 50 %. Zachęcamy Państwa, żebyście przekroczyli tę frekwencję – powiedział starosta Lesław Wieczorek.

– Przyjdźmy do wyborów. Niedziela jest dniem wolnym od pracy. Pokażmy dojrzałość polityczną, wyraźmy swoją wolę na karcie do głosowania. Bardzo prosimy, przyjdźmy do wyborów – zachęcał wójt Bolesławia, Kazimierz Olearczyk.

Chciałbym zachęcić swoich mieszkańców z gminy Olesno do pójścia na wybory – powiedział radny powiatowy, Marian Szajor, który reprezentuje w radzie gminę Olesno.

– Zapraszam wszystkich do lokali wyborczych 13 października, szczególnie z terenu gminy Radgoszcz, żeby wyrazić swoją opcję polityczną na karcie do głosowania – zachęcał radny powiatowy Kamil Kwiatkowski, reprezentant gminy Radgoszcz.

Warto przypomnieć, że głosować można w godzinach od 7 do 21. Należy ze sobą zabrać dowód tożsamości, gdyż bez tego nie będzie można oddać głosu. Ważny głos to postawiony krzyżyk przy nazwisku tylko jednego kandydata do sejmu i do senatu. Oddanie pustej karty do głosowania, lub skreślenie więcej niż jednego nazwiska spowoduje, że głos będzie nieważny.

Warto posłuchać samorządowców lokalnych i zwiększyć w tym roku frekwencję wyborczą w powiecie dąbrowskim.

us


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 października 2019 o 06:58
  jonek :
  Samorządowcy murem za Stanisławem Bukowcem"– My w samorządzie dąbrowskim wiemy, że na Stanisława Bukowca – radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego możemy liczyć. Wspiera nas w różnych potrzebach. Popieramy popieramy jego kandydaturę w obecnych wyborach i życzymy powodzenia – Krzysztof Kaczmarski, burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska." - czy nie mamy "bliższych" do popierania? Trochę słabo !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 18)
 2. 11 października 2019 o 10:31
  lolo :
  Ja również gorącą zachęcam do pójścia na wybory. Zwłaszcza wyborcy PiS, musicie iść głosować. Nie zapomnijcie tylko skreślić 2 a nawet 3 swoich kandydatów na karcie do głosowania, by mieli większą szansę na wygranie! Powodzenia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 29)
 3. 11 października 2019 o 15:02
  Mieszkaniec :
  Nie wierzyłem póki nie obejrzałem! To już nie macie kogo popierać tylko gościa z Bochni? Nie ma innych? Janek Tobie dziwie się najbardziej. Straciliście Panowie u mnie szacunek!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 19)
 4. 11 października 2019 o 17:36
  "Prafda" :
  Prawda jest taka, że ani PiS a tymbardziej nie PO i PSL, nie KO, nie konfederacja jest bliska ideału... ale pod pod każdym względem pozostaje oddać głos na PiS Może nie koniecznie na Krajewskiego, ale tylko na PiS
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 29)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)