Dzisiaj:
Środa, 29 listopada 2023 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

„SPOTKANIA Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM” W MBP

17 marca 2023 | Brak komentarzy

W środowe przedpołudnie 15 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się dwa spotkania grup szkolnych z Piotrem Ślęzakiem – aktorem, realizatorem działań profilaktycznych i dramowych oraz kierownikiem zespołu „ALPMIM Interwencja Artystyczna” z Krakowa.

Jest on również absolwentem Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, jak i uczestnikiem wielu kursów dramy stosowanej oraz Bibliodramy.


Zdobywca Grand Prix w konkursie COOLtura Porozumienia w kategorii Sztuki Performatywne najpierw wystąpił przed młodzieżą z I klas dąbrowskich szkół ponadpodstawowych w pokazie pt. „Przyszłość?”. Na początku spotkania na swojej twarzy wykonał artystyczny makijaż, by następnie zamienić się w żywą rzeźbę i opowiadać o swoim życiu: o przygodzie z alpinizmem oraz spotkaniach z niezwykłymi ludźmi podczas podróży po świecie. Dużym walorem występu była prawdziwa historia człowieka opowiedziana w nietypowy i bardzo ciekawy sposób, poparta emocjami, filmami i muzyką. Opowieść Pana Piotra to także ostrzeżenie o pewnych niebezpieczeństwach, które mogą nas pozbawić wpływu na nasze życie. Spotkanie z młodzieżą było inspiracją i zachętą do poszukiwania siebie i swojego potencjału.

Dla uczniów klas V dąbrowskich szkół podstawowych artysta przygotował performance pt. „Moje hobby – spotkanie z ciekawym człowiekiem” związany z jego dwiema pasjami – żywą rzeźbą i alpinizmem. Dzieci mogły obserwować, jak za pomocą specjalnego stroju i farb do bodypaintingu, aktor zamienia się w zupełnie inną postać – Jacques’a Balmat’a, czyli pierwszego zdobywcę szczytu Mont Blanc. „Ciekawy człowiek”, jak sam siebie nazywa, zaprezentował umiejętności sztuki ulicznej. Opowiedział również wiele ciekawostek na temat tego widowiska oraz górskiej wspinaczki, wchodząc przy tym często w interakcje z widownią. Podkreślił, że hobby to wartość nadrzędna dla ludzi w każdym wieku, która czyni ich szczęśliwymi i warto robić w życiu to, co sprawia satysfakcję. Stwierdził też, że posiadanie takiej pasji w „realu” jest ciekawą alternatywą dla nadmiernego spędzania czasu w świecie wirtualnym.
Uczestnicy spotkań mieli możliwość zadawania pytań i wyrażania swoich spostrzeżeń. Uczniowie szkół podstawowych chętnie fotografowali się z artystą, który potrafi zastygnąć w posągowej pozie i intrygować swoimi działaniami.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)