Dzisiaj:
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald

Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”

24 stycznia 2013 | komentarze 3

22 stycznia br. w Auli Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się Tradycyjne Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz zaproszonych gości.

Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Kaczmarski przywitał wszystkich przybyłych gości, a następnie poprosił ks. Konrada Kupca o udzielenie wszystkim błogosławieństwa na Nowy Rok.

Uczestnicy spotkania zobaczyli  jasełka przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej pod kierunkiem instruktorów terapii zajęciowej: Sylwii Świerczek oraz Leszka Krzemińskiego pt.: „Betlejemska szopka„. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek, przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, placówki działające przy Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”. Dodatkową atrakcją był występ aktorów scen krakowskich Renaty Żaby i Tomasza Jakubowskiego, którzy uświetnili spotkanie, włączając wszystkich do wspólnej zabawy i licznych konkursów z nagrodami.

Miłym akcentem uroczystości były: wręczenie przez Prezesa Stowarzyszenia Krzysztofa Kaczmarskiego na ręce Pana Sławomira Miodowskiego przedstawiciela Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago podziękowania za dotychczasową współpracę i wsparcie finansowe udzielone członkom Stowarzyszenia oraz wręczenie przez wicestarostę dąbrowskiego Roberta Panterę wraz z dyrektorem PCPR Agnieszką Anioł-Głuszek kosza słodyczy dla uczestników spotkania.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele samorządu Powiatu Dąbrowskiego, wicestarosta dąbrowski Robert Pantera, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, dyrektor PCPR-u Agnieszka Anioł – Głuszek, z-ca dyrektora PCPR-u Maria Smolicha, przedstawiciel Polonii z Chicago Sławomir Miodowski, kapelan Osób Niepełnosprawnych ks. Konrad Kupiec oraz Zarząd Stowarzyszenia, a także kierownicy jednostek Stowarzyszenia: Irena Kawa – kierownik ŚDS w Oleśnicy, Ryszard Micek – kierownik WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Jan Kądzielawa – dyrektor ORW w Szarwarku.

Na zakończenie Spotkania Opłatkowego Podopiecznym Stowarzyszenia wiele radości oraz uśmiechu sprawiły paczki świąteczne ufundowane przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”.

Galeria zdjęć

Źródło: WTZ w D.T.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 28 stycznia 2013 o 21:37
  Jola :
  paczki świąteczne w styczniu ciekawe dlaczego właśnie dzieci chore muszą tak długo na nie czekać i czy dotarły do tych dzieci które muszą być przykłute do łóżek czy ktoś choć raz pofatygował im się zawieżć co na to Polonia bo napewno chcieliby do nich dotrzeć
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 10)
 2. 29 stycznia 2013 o 10:05
  rodzic :
  Jolu-wiele razy członkowie Stowarzyszenia odwiedzali dzieci chore przykute do łóżek.Raz w roku z okazji dnia chorego dostawali wsparcie materialne i finansowe, o czym informowaliśmy na stronie Stowarzyszenia Pomocna Dłoń.Jeśli jest jakieś dziecko,o którym nie wiemy to prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem, albo zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci niepełnosprawnych w każdą drugą środę do Domu Katechetycznego.Każdy ,kto ma dziecko chore może zapisać się do Stowarzyszenia i korzystać z jego pomocy i wsparcia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 3. 29 stycznia 2013 o 12:02
  czytelniczka :
  Jolu...dziwi,że nie podoba Ci się przekazywanie paczek dzieciom w styczniu ale to jest tradycja od wielu lat i i dziwne ,ze w tym roku coś jest nie tak, dziwi tez ,że nie orientujesz się ,że dzieci "przykłute" do łózek nie otrzymują wsparcia co jest nieprawdą,którą zanim napisałaś powinnaś z poczucia elementarnej uczciwości dla czytelników zweryfikować. A jeżeli chodzi o wsparcie Polonii musisz niestety więcej poświecić czasu na zapoznanie się z artykułami i filmem na forum KD co pozwoli Ci na zmniejszenie poziomu adrenaliny w organiźmie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)