Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK

2 czerwca 2023 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do włączenia się w obchody XX Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.

Jego celem jest promowanie idei bookcrossingu, który polega na zostawianiu przeczytanych już książek w miejscach do tego wyznaczonych oraz propagowania radości z czytania.

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, być przekazywane z rąk do rąk, by mogły spełniać swoją rolę: edukacyjną, rozwojową i rozrywkową. Najważniejsze jest to, aby były ciągle czytane, a nie traktowane tylko jako ozdoba mieszkania. W dąbrowskiej bibliotece od wielu lat prężnie działa bookcrossing, na wyznaczonych półkach czytelnicy zostawiają książki, aby ktoś inny mógł je ze sobą zabrać i przeczytać. We wtorek 13 czerwca br. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców do bibliotecznego punktu bookcrossingowego, skąd będzie można zabrać ze sobą lekturę dając jej nowe życie. Punkt będzie zlokalizowany przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek organizowane jest przez Fundację Bookcrossing Polska.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)