Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 maja 2019 roku
Izydora, Juliusza, Lucjana, Magdaleny

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

15 lutego 2019 | 1 komentarz

Od poniedziałku 18 lutego obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Do 24 lutego informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz – w zakresie postępowania wykonawczego – kuratorzy sądowi i komornicy.

W Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej będą udzielane informacje o uprawnieniach przysługujących osobom pokrzywdzonym czynami zabronionymi  https://www.dabrowatar.sr.gov.pl/ogloszenie,new,mg,1.html,240

W dniach od 18 do 24 lutego br. w godzinach od 9:00 do 15:00 dyżurni prokuratorzy będą udzielać bezpłatnie porad prawnych w siedzibie Prokuratury Rejonowej w DT osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w ramach obchodzonego w tych dniach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

22 lutego został ustanowiony „Dniem Ofiar Przestępstw”. Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wyznaczone będą dyżury. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy http://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 16 lutego 2019 o 10:55
    Czytelnik :
    Dlaczego od wielu dni nie ma żadnych nowych informacji na stronie dąbrowskiej gminy?????????
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)