Dzisiaj:
Niedziela, 5 kwietnia 2020 roku
Borzywoja, Ireny, Wincentego

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

17 lutego 2020 | Brak komentarzy

Od 21 lutego do 28 lutego br. wzorem lat ubiegłych będzie realizowania kampania pn. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jej głównym celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat praw przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Od piątku 21 lutego br. do piątku 28 lutego br. w godzinach od 6.00 do 22.00 oraz w weekend 22 i 23 lutego br. w godz. 6:00-22:00 wyznaczeni policjanci KPP w Dąbrowie Tarnowskiej będą udzielali porad prawnych osobom zainteresowanym, dotyczących głównie praw pokrzywdzonych i możliwości ich realizacji w konkretnych przypadkach.

Dyżury w ramach przedsięwzięcia wyznaczył również Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej. Prezes Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w dniach od 21 do 28 lutego 2020 r. będą udzielane informacje o uprawnieniach przysługujących osobom pokrzywdzonym czynami zabronionymi. Informacji tych udzielać będą Kuratorzy Zawodowi oraz Asystenci sędziów Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej – w przedmiocie działalności poszczególnych instytucji, które zajmują się niesieniem pomocy osobom pokrzywdzonym czynami zabronionymi oraz o ich ofercie pomocowej, jak również o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach. Więcej pod adresem: https://www.dabrowatar.sr.gov.pl/ogloszenie-tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem,new,mg,1.html,415

Dzięki zaangażowaniu się w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” poza Ministerstwem Sprawiedliwości i Prokuraturą Generalną wielu innych instytucji, dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny.

Interdyscyplinarność dyżurów polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci oraz radcowie prawni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz kuratorzy sądowi, psychologowie, pracownicy socjalni i komornicy.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)