Dzisiaj:
Niedziela, 7 sierpnia 2022 roku
Alberta, Anny, Donata, Dorot, Kajetana

Uroczystości 3 Maja w Szczucinie

5 maja 2011 | komentarze 2

Z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kościele Parafialnym w Szczucinie p.w. Św. Marii Magdaleny, o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem władz samorządowych, organizacji politycznych i społecznych, instytucji, szkół, zakładów pracy oraz pocztów sztandarowych dla upamiętniania tego majowego wydarzenia.
Po uroczystej mszy świętej pod Kwaterą Pamięci Narodowej w Szczucinie odbyły się uroczystości patriotyczne. Podczas obchodów poszczególne delegacje, poczty sztandarowe, stowarzyszenia, szkoły i zakłady pracy złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem.


Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior wygłosił okolicznościowe przemówienie,
w którym m.in. wspomniał o największym Polaku wszechczasów, beatyfikowanym 1-go maja 2011 r., Janie Pawle II oraz o uchwalonej 3 maja 1791 roku ustawie regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, uznanej powszechnie za pierwszą spisaną Konstytucję w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.

Na zakończenie biorący udział w uroczystościach mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szczucinie pod kierunkiem Pani Ilony Mach oraz wysłuchać wiersza patriotycznego w wykonaniu mieszkańca wsi Brzezówka- Pana Albina Dobrowolskiego.
Barbara Łuszcz

źródło:

Urząd Miasta i Gminy SzczucinPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 6 maja 2011 o 08:04
  sami swoi :
  autorka tego artykułu lada dzień będzie nominowana , nie ważne że bez kompetencji ale "za zasługi"- zaglądnijcie do Urzędu co tam teraz się dzieje , a to jeszcze nie koniec popisów Burmistrza. Np."Super Fachowiec"-Maria Olga Urszula Gadziała VICE Burmistrzem!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 6 maja 2011 o 21:46
  donosiciel :
  3 Maj Za „komuny” dzień 3.go Maja przemilczano. Obecnie stosuje się technikę znacznie bardziej perwersyjną: nazywa się go „Świętem D***kracji”. Paradne! Konstytucja 3.go Maja obalała I Rzeczpospolitą Obojga Narodów wprowadzając na to miejsce Królestwo Polskie – z dziedzicznym Monarchą. Ponadto odbierała prawo głosu zdecydowanej większości szlachty („gołocie”) przyznając je tylko posesjonatom. Gdy jednak macherowi wychwalającemu z trybuny Konstytucję 3.go Maja zaproponować, by zrobić to samo dziś – to zapieni się z oburzenia. A warto by to zrobić. Dziś macherzy od polityki tresują dzieci od małego, by słowo „d***kracja” kojarzyło się z czymś dobrym. Tresura trwa na każdym odcinku. Dawniej ludzi uczono, że mają im się podobać melodie, które podobają się Stalinowi. Dziś są specjalne „listy przebojów” – po to, by człowiekowi nie podobało się to, co jemu się podoba – tylko to, co podoba się Bożkowi imieniem Większość. „I tylko mi żal, że jak dawniej śnią nam się bożyszcza…-SKOPIOWANE
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)