Dzisiaj:
Czwartek, 3 grudnia 2020 roku
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir

V Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

29 kwietnia 2011 | komentarzy 8

27 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się V sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego.

Obrady zostały otworzone przez Przewodniczącą Rady Barbarę Pobiegło, która powitała radnych i zaproszonych gości a następnie poprowadziła sesję.

Na sesję przybyli:
Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior, Komendant Powiatowy Policji Bogdan Tabiś, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Murczek, Powiatowy Lekarz Weterynarii Jacek Janas, Powiatowy Inspektor Sanitarny– Grażyna Dudajek, Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej Teresa Kopczyńska, Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu oraz Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. 

Na sesji obecni byli również: w zastępstwie Skarbnika Powiatu – Jolanta Wróbel, Sekretarz Powiatu Zdzisław Kogut oraz Radca Prawny Powiatu Jerzy Pociecha.

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami Rady, złożył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

Od ostatniej sesji tj. od 7 marca br. Zarząd Powiatu odbył 9 posiedzeń, przyjął 8 projektów uchwał Rady Powiatu, podjął 47 uchwał Zarządu, przyjął 1 informację oraz rozpatrzył 2 oceny.

Na zapytania i interpelacje składane przez radnych odpowiedzi udzielał Starosta Dąbrowski.

Na V sesji Rady Powiatu Dąbrowskiego podjęto następujące uchwały:

1. w sprawie zmian w Statucie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,

2. w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie wymiany stolarki okiennej w Kościele Parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej,

3. w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie konserwacji polichromii chóru organowego w Kościele Parafialnym p.w. Św. Kazimierza w Radgoszczy,

4. w sprawie udzielenia dotacji w wysokości 150 tyś. na zakup karetek dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,

5. w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na rok 2011 wraz z autopoprawką,

6. w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2011-2021,

7. w sprawie przyjęcia Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej,

8. w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na 2011r.,

Po przyjęciu uchwał przez Radę, w następnym punkcie obrad zapoznano się z oceną stanu sanitarnego Powiatu Dąbrowskiego za rok 2010,

Przedstawiono również sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2010r.,

Podczas sesji ocenę sytuacji na lokalnym rynku pracy w Powiecie Dąbrowskim w roku 2010, przedstawił Kierownik PUP w Dąbrowie Tarnowskiej Józef Małek.

Po wyczerpaniu punktów z planowanego porządku obrad, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pobiegło podziękowała wszystkim za przybycie i zamknęła posiedzenie V Sesji Rady Powiatu Dąbrowskiego.

 

źródło:

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 30 kwietnia 2011 o 19:12
  czytelnik :
  "Zabójcza" relacja z sesji!!! Jaki sens ma publikowanie takich suchych "news-ów"? Chyba robi się to po to, by zniechęcić obywatela do interesowania się lokalną polityką!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 2. 1 maja 2011 o 18:33
  Misiek :
  A o czym mają pisać? jak się Szajor z Kwiatkowskim o miedzę kłócą? Na sesjach nie ma nic ciekawego
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 3. 2 maja 2011 o 16:58
  czytelnik :
  do Miśka - nie zawsze. Wzbogaciłbym tę relację np. o "kuknięcie" do internatu pod hasło "Jak sie żywe napatocy". Jak się to wpisze i wejdzie na odpowiedni tekst, to można poczuć dalszy ciag sesji powiatowej
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 4. 2 maja 2011 o 19:57
  ska :
  Ale tak naprawdę taka relacja kompletnie nic nie wnosi do sprawy. wiadomo tylko,że była sesja i podjęto jakieś uchwały. Ciekawe czy to celowy zabieg żeby za wiele nie powiedzieć (bo cóż szaremu obywatelowi do wielkiej polityki powiatowe) czy brak umiejętności ze strony piszącego :(
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 5. 6 maja 2011 o 16:38
  OBSETWATOR :
  Do Miśka - jestem jednym z Naczelników wydziału i nie słyszałem żeby ci radni sobie do oczu skakali- Pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 6. 6 maja 2011 o 21:06
  Jan :
  coś komisja rewizyjna ma zbadać bo rada zleciła ,ciekawe czego to badanie dotyczy ?????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 7. 7 maja 2011 o 08:39
  shrek :
  Ledwo zaczęli działać już wycieczki zagraniczne sobie urządzają za nasze podatki ,żeby chociaż pożytek był z tego bo powiat dąbrowski to jest jak 100 lat za murzynami do Bawarii .Chyba na ten temat była ta sesja.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 8. 27 marca 2013 o 14:24
  uno :
  mówić umieją wszyscy pięknie ale jak przyjedzie co do czego to wszyscy nabierają wody w usta. Pan (fragment usunięty)wszystkich petentów przyjmuje po chamsku,w sekretariacie- nawet do gabinetu nie zaprosi krzyczy tak,że go na dole słychać i nie daje dojść do słowa, no bo przecież zwykły człowiek nie ma racji... Ma przyjmować strony w wyznaczonych dniach od 8 do 9 ale już o 8.20 jest wiadomo, że nikogo nie przyjmie, trzeba się umawiać jak na audiencję do papieża- żenujące po prostu. A jak już przyjmie to gra w pasjansa ana komputerze i na pytania odpowiada zdawkowo i tyle. Poczytałby sobie kodeks o dobrej administracji albo poszedł na kurs dobrego wychowania. Przedstawi suche fakty co mu pracownicy przygotują i przeczyta a nawet nie wie o czym mówi. I do tego w urzędzie nie umieją zinterpretować przepisów - nie wiem od czego jest radca prawny. Jeden pracownik mówi tak a drugi co innego zasłaniając się przepisami różnie interpretowanymi.Inni pracownicy są ok. w miarę się starają ale taki dyrektor (fragment usunięty) jest Panem i władcą za nasze podatki. Inni dygnitarze też niczego sobie byleby się do koryta dostać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)