Dzisiaj:
Wtorek, 3 sierpnia 2021 roku
Augusty, Lidii, Nikodema, Symeona, Szczepana

W GMINIE: CZY TO JUŻ OTWARTA WALKA POLITYCZNA?

3 września 2020 | komentarzy 57

Radni z jednej i drugiej strony lokalnej sceny politycznej, z gminy i powiatu, uważają, że tak. Sprawa dotyczy dwóch uchwał, przegłosowywanych podczas pierwszej części ostatniej sesji rady miasta i wniosku starosty Lesława Wieczorka do tejże rady.

Szczególnie dwie osoby, których temat dotyczy: Marta Chrabąszcz, przewodnicząca rady powiatu (radna PiS), zatrudniona w miejskiej jednostce organizacyjnej oraz przewodniczący rady miejskiej, Wiesław Mendys, zwolniony niedawno ze starostwa powiatowego (radny będący w koalicji), nie mają wątpliwości, że to sprawa polityczna i że decyzje, które zapadły z jednej i drugiej strony – to rodzaj politycznej zemsty.

Chodzi mianowicie o wniosek starosty do rady miasta o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Wiesławem Mendysem. Zanim jednak wniosek został odrzucony przez radę miasta – jej przewodniczącego, a pracownika starostwa, zwolniono ze stanowiska na trzy lata przed emeryturą.  W wyjaśnieniu odczytanym podczas obrad Wiesław Mendys tłumaczył, że jego problemy z pracodawcą zaczęły się z chwilą przejścia na stronę obecnej koalicji czyli Niezależnych, co odwróciło całkowicie stosunek sił w radzie miejskiej na niekorzyść klubu PiS, a Mendysowi dało funkcję przewodniczącego. Od tej chwili miał być straszony pozbawieniem pracy i miano stosować wobec niego – jego zdaniem bezpodstawne – kary kodeksowe.

Radny tłumaczył nawet, że starosta usiłował, wykorzystując pracowniczy stosunek zależności (skierowanie na naradę roboczą), uniemożliwić mu dotarcie na obrady, podczas których wybrano go przewodniczącym rady miejskiej (całą sprawę i wzajemne zarzuty obu stron szczegółowo przedstawimy w artykule).

Jak relacjonował radny, wcześniej starosta nie miał do niego żadnych zastrzeżeń, a nawet nagrodził premią za wykonywanie dodatkowych obowiązków. Mimo, przegłosowanej większością koalicyjną, „uchwały w sprawie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym”, Mendys i tak już wcześniej, przed głosowaniem i obradami, został zwolniony z pracy na krótko przed emeryturą. Raczej nie odczuł też wsparcia ze strony kolegów z klubu.  Zaś – co było niespodzianką – odrzucona została (m.in. za sprawą „wyłamania” się Andrzeja Buśko podczas głosowania) „uchwała w sprawie likwidacji jednostki organizacyjnej Centrum Usług Wspólnych”, którą kierowała – i kieruje, bo uchwała nie doszła do skutku – przewodnicząca rady powiatu, Marta Chrabąszcz z PiS. Radna także nie kryła, że jej zdaniem likwidacja CUW – u była elementem politycznej zemsty rządzącej koalicji w radzie miasta, i chociaż miała uderzyć w nią (a wszystko wskazywało raczej na to, że zostanie przegłosowana), to „zakładnikami” mogli stać się zwykli pracownicy, choć na sesji burmistrz jasno zaznaczył, że pracownicy zostaną wcieleni do struktur UMDT i będą wykonywać te same obowiązki.

Zanim jednak uchwała została odrzucona, głos w tej sprawie zabrała dyrektor CUW Marta Chrabąszcz, która podkreśliła, że przez cały czas sprawowania tej funkcji komunikacja i współpraca między nią a burmistrzem układała się bardzo dobrze i nie było podstaw do takiego kroku. Co więcej – o decyzji dowiedziała się dopiero z porządku obrad planowanej sesji: ani radni, podpisani pod uchwałą (jak się mówiło na sesji – wnioskodawcy likwidacji tej jednostki i przeniesienia jej kompetencji do struktur UMDT), ani burmistrz nie poinformowali jej o tym wcześniej. Przewodnicząca rady powiatu dodała nawet, że z rozmowy z burmistrzem, będącym wówczas na urlopie, wywnioskowała, że włodarz o decyzji radnych… nie wiedział! Kaczmarski temu zaprzeczył. Chrabąszcz jest przekonana, że to decyzja czysto polityczna, a argumenty finansowe do niej nie przemawiają; są tylko przykrywką, gdyż – jak dowodziła – oszczędności na likwidacji CUW byłyby nieznaczne. Więcej kosztów generują szkoły, w tym – jak mówiła – przywrócona Szkoła Podstawowa nr 3. Ponadto w uzasadnieniu do uchwały stwierdzono, że decyzję tę poprzedziły analizy, których jednak nie przedstawiono ani przed sesją, ani w jej trakcie, co zarzucali również wielokrotnie radni z klubu PiS.

Przedstawiciele PiS w radzie miasta, szczególnie dwóch najaktywniejszych radnych – Dariusz Lizak i Tadeusz Gubernat – usiłowali podważyć podstawę prawną przeprowadzenia obrad (o czym więcej w artykule) m.in. na podstawie braku protokołu z poprzedniej sesji (pracownik za to odpowiedzialny był na planowym urlopie). Próbowano również podważyć udział Jacka Sarata w obradach (choć sesję prowadził Jacek Świątek, a nie radny – dyrektor RPWiK). Jeden głos mógłby zaważyć na decyzji w sprawie likwidacji Centrum Usług Wspólnych. Na początku sesji nikt się bowiem nie spodziewał, że sprawa potoczy się zupełnie inaczej i można wnioskować, że sama koalicja była zaskoczona takim przebiegiem głosowania w sprawie CUW.

Nie dało się nie zauważyć także otwartego sporu między przewodniczącym Jackiem Świątkiem a radnymi: Tadeuszem Gubernatem i Dariuszem Lizakiem. O ile ten drugi trzymał się głównie wyznaczników statusowo – prawych w dążeniu do przełożenia sesji na inny termin, o tyle pierwszy jawnie krytykował sposób prowadzenia sesji przez Jacka Świątka.

„Żenujące jest to, co Pan mówi. Aż przykro słuchać tych głupot! To jest żenujące, jak Pan prowadzi te obrady!” – to tylko część zarzutów Gubernata wobec Świątka, który jednak nie pozostawał dłużny i odcinał się za każdym razem:
„Takie słowa z Pana ust to dla mnie komplement!”

Nieczęsto zdarza się również, by sesja została podzielona na dwie części, odbywające się w dwóch różnych dniach. Pierwsza część odbyła się w ostatnich dniach sierpnia, a druga – na początku września. Druga część, poświęcona głównie przegłosowaniu protokołu z poprzedniej sesji, była przeprowadzona ekspresowo i zajęła kilka minut, podczas gdy pierwsza – trwała kilka godzin.

us

Link do Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej z 28 sierpnia 2020 r.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 3 września 2020 o 15:43
  Meh :
  Zamiast do polityki to powinni iść do piaskownicy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +41 (w sumie : 49)
 2. 3 września 2020 o 15:59
  Jarosław :
  Ciekawe... Żadnych spraw dla mieszkańców tylko kłótnie o własne stołki. W tym kraju chyba nigdy nie będzie dobrze jak nawet w takiej wsi "politykom" samorządowym wydaje się że są ponad prawem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +62 (w sumie : 64)
 3. 3 września 2020 o 17:22
  LoL :
  Poziom żenujący...zachowanie radnego dziecinne
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 20)
 4. 3 września 2020 o 18:35
  Do Meha i Jarosława :
  Dla mieszkańców robi się dość sporo i nikt się nie kłóci o stołki niech ludzie wyjdą z amoku i dowiedzą się jaka była podstawa zwolnienia pracownika Starostwa i w tedy niech mówią a nie robią z tego polityki.Polityka to była ze strony Urzędu Miasta bo albo wraca a jak nie to leci Przewodnicząca z Powiatu i TAKA JEST PRAWDA. A jak kto nie wierzy to w czasie przerwy nie wyłączono mikrofonu i tam też można było trochu usłyszeć. Tego NAGRANIA to nikt nie podważy. Ludzie obudźcie się bo racja jest po stronie Powiatu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 38)
 5. 3 września 2020 o 18:38
  Ewka :
  Na końcu sesji nie wyłączyli kamery i sekretarz Ryczek powiedział całą prawdę jak to p.Mendys dzwonił do niego i się żalił ,iż przeszedł do nich ,a teraz stracił prace „Solidarność tylko nie wiem z kim”...To co? Teraz gdzie pana Mendysa ulokują Solidarni koledzy? Przychodnia?Urzad Gminy a może Wodociągi?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 24)
 6. 3 września 2020 o 18:52
  Adam :
  Pan burmistrz to zamiast coś robić dla miasta żeby było dobrze (w końcu przez mieszkańców gminy został wybrany) to woli na złość robić parti przeciwnej. Chyba jeśli chodzi o dobro gminy to powinno sie schować swoje przekonania. W Dabrowie nic sie nie dzieje, nie ma żadnego rozwoju. Najpierw basen odkryty nie otwarty na okres wakacyjny, pózniej światła wyłączane na noc, ciekawe co będzie następne zamknięte. Bo jak widać to oszczędności a zamiast zainwestować, modernizować żeby przyciągnąć ludzi to ma sie to gdzieś. Najlepiej zamknąć wszystko, wyłączyć światła i kłócić sie z innymi
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 33)
 7. 3 września 2020 o 18:58
  Endriu :
  Wiesiek - kij ma dwa końce pamietaj. Na stołek się wchodzi że stołka się spada kiedyś więc i kogoś też krzywda dotknie. Szkoda że się nie znają niektórzy na przepisach. Art.39 KP wprowadza zasady dotyczące ochrony przedemerytalnej pracowników. Ochrona polega na tym, że w okresie 4 lat przed osiągnięciem przez pracownika wieku emerytalnego pracodawca nie może rozwiązać z nim rozwiązać umowy o pracę za wypowiedzeniem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 25)
 8. 3 września 2020 o 18:58
  Wojtek :
  Sam tego chciałeś, narodzie kochany! Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich władzy poziomy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 21)
 9. 3 września 2020 o 19:13
  WNUCZEK :
  Koniec świata ; ale gdym był politykiem to bym poszukał prawdy w Starostwie i Urzędzie Miasta ale słuchając sesji i nagrania to co było słychać w przerwie czy po sesji to bardziej bym wierzył Starostwu .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 25)
 10. 3 września 2020 o 19:20
  Jarosław :
  Rozsądek przydałby się każdemu . a życie takie krótkie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 15)
 11. 3 września 2020 o 19:55
  Grześ :
  Okazuje się, że w tej radzie jedynie Buśko zachowuje się rozsądnie. Bo reszta to nawet szkoda mówić. A tak naprawdę to ciekawe dlaczego się wyłamał?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 24)
 12. 3 września 2020 o 20:05
  Mieszkaniec :
  A kiedy pojawi się nagranie z sesji, czy nie należy tego uczynić niezwłocznie, czyżby ktoś sie czegoś obawiał?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 17)
 13. 3 września 2020 o 21:27
  Kiełbasiarz :
  Sarat prezesem RPWiK. JAKIE TEN CZŁOWIEK MA KOMPETENCJE? BYLI CHYBA LEPSI KANDYDACI. MASAKRA.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +32 (w sumie : 38)
 14. 3 września 2020 o 21:30
  ObuwniczyPanisko :
  Jaki starosta - czyli jaki pan taki kram....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 29)
 15. 4 września 2020 o 08:25
  TOM :
  Do Meh I JAROSŁAW ; Żeby pisać trzeba coś wiedzieć. Jeżeli ktoś chce znać prawdę o pracowniku Starostwa Powiatowego i o tym co się dzieje, jak to się ludzi zwalnia ,polecam zdobycie lepszej i prawdziwej wiedzy .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 16. 4 września 2020 o 09:02
  Miszkaniec :
  kiedy będzie opublikowane nagranie z sesji, czy pojęcie niezwłocznie ma inne znaczenie w przypadku urzędu w naszym mieście?!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 17. 4 września 2020 o 10:12
  Pe :
  Powtórzę to co niejednokrotnie pisałem. Wypowiedzi i postępowanie gubernator i lizaka to dramat. Wieczne szczucie, szukanie niewiadomo czego i pretensje do całego świata. Lizak jeździ po nocach do wodociągów, wszyscy o tym wiedzą a później pretensje bo biednego lizaczka tam nie było tylko go pomawiają wszyscy. Na gubernata to szkoda słów. Zawsze jakieś wypowiedzi od czapy i zakłócanie wypowiedzi podczas obrad. Zaczął by chłop jedwabniki chodować ale nie, trzeba się pchać do koryta...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 38)
 18. 4 września 2020 o 11:42
  Obywatel :
  do meh i Jarosław.... brawo... podsumowanie w punkt
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)
 19. 4 września 2020 o 17:08
  Ojciec :
  Brawo Radny Lizak Walcz o Dąbrowę a nie jak reszta o kasę i układ. Brawo za zangażowanie i przygotowanie się do sesji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -11 (w sumie : 45)
 20. 4 września 2020 o 18:25
  Dąbrowianin rodowity :
  Od kiedy element napływowy z Mędrzechowa czyli Kaczmarski został burmistrzem,to w Dąbrowie nic sie nie dzieje,tylkojakieś niezrozumiałe kombinacje.Kaczmarski wróć do Mędrzechowa.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 30)
 21. 4 września 2020 o 19:43
  Do Endriu :
  Endriu nie pisz głupot , poczytaj troszkę na ten temat ,bo ochrona przedemerytalna pracownika oczywiście jest ,ale jeśli ktoś ma wyrok sądowy prawomocny to pracodawca może go zwolnić dyscyplinarnie(nawet jeśli dany pracownik ma okres ochronny)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 16)
 22. 4 września 2020 o 19:48
  Olek :
  Gdzie jest nagranie Video z tej sesji?!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 13)
 23. 4 września 2020 o 20:59
  blak :
  wszyscy wiedzą kto kreuje miejską politykę , podpuszcza jednych przeciwko drugim, obiecując choć co - wiedząc ,że to jest bez pokrycia, wykorzystując ludzi i cieszyć się . Facet bez kręgosłupa moralnego , nie dowartościowany. Człowieku nie mieszaj już więcej w mieście ...załóż kapcie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 18)
 24. 4 września 2020 o 22:00
  Sław :
  Brawo Pe ode mnie plus ze ten kom
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 11)
 25. 4 września 2020 o 22:54
  Kiełbasiarz :
  Za to że Sarat jest prezesem RPWiK podziękujmy Ryczkowi.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 27)
 26. 4 września 2020 o 23:00
  M... A :
  Ryczek!! Co?. Ty............
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 16)
 27. 4 września 2020 o 23:04
  ktoś :
  DO Endriu; Ale pytanie --- czy to jest zwykłe wypowiedzenie., może się zorientuj a potem pisz.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 9)
 28. 5 września 2020 o 08:04
  Pracuś :
  Do endriu . A skąd wiesz jaka była podstawą prawną zwolnienia? Art 39 to nie wszystko.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 14)
 29. 5 września 2020 o 10:37
  kinkong :
  Nie rozumiem jednego, tyle w tamtej kadencji jak były wybory na Burmistrza to prawa strona pomogła obecnemu Burmistrzowi -a teraz co się podziało --Przeciwnicy -- kto w tym maczał palce czyżby -- PSL.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 14)
 30. 5 września 2020 o 11:18
  do Grzesia :
  Faktycznie, pan Buśko to jedyny rzetelny, zawsze przygotowany radny. Nie szczuje na nikogo, wypowiada się merytorycznie, zna przepisy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -7 (w sumie : 29)
 31. 5 września 2020 o 15:30
  wyborca :
  wstyd to dla przewodniczącego. Był odczytany protokół? Nie. Miał być? Tak. Cytując klasyka : KONSTYTYCJA! KONSTYTYCJA!!! Radny Mendys : jest wyrok Sądu. Co mial zrobić Starosta? To może człowieka z wyrokiem prawomocnym przyjmie Burmistrz? Może Pan Sekretarz zwolni mu swoje miejsce? Filmik z udziałem Sekretarza/viceburmistrza/radnego powiatowego Ryczka po sesji polecam. Warto. Przewodniczący Świątek: na jakiej podstawie w swojej sprawie moze radny głosować? Pozostali radni z koalicji : Pan Grabka dla przykładu. On nauczyciel występuje przeciw CUW?? Nie potrafi zabrać głosu jako przewodniczący komisji? Co to ma być? Może tu się ten radny wypowie? Głosowanie bez żadnych argumentów???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 32. 6 września 2020 o 00:00
  Dżoana :
  Żałosna walka beznadziejnych ludzi o stołki, ludzi, którzy skończyli jakąś niedzielną szkółkę w Dębicy albo innych Kielcach. Ale... mają wujka! Tu, bądź tam, to i pracę im załatwi! Jak trzeba być beznadziejnym, żeby szukać zatrudnienia w ten sposób? Nie wiem, ale mnie byłoby conajmniej wsytd. Nie masz właściwych kompetencji, ale ktoś cię i tak wepcha do koryta. Bo czemu nie? Należało Ci się... wszyscy tak robią - powiedzą - każdy orze jak może! Ci mądzrzejsi powyjeżdzali do większych miast, albo zagranicę. Stanowiska w administracji samorządowej są niestety, ale dziedziczone, tak - za nasze podatki czyt. pieniądze - Twoją comieszieczną daninę wobec państwa, w zamian za którą dostajesz swoje 500+ na pocieszenie i zwrócenie uwagi na coś innego - może Biedronkę? :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 27)
 33. 6 września 2020 o 02:18
  Anonim :
  należy się rzetelna analiza skoro w gminie jest 6 szkol to po co 10 osób w tym punkcie? osoba na szkole i po sprawie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 27)
 34. 6 września 2020 o 11:30
  Ola :
  Do Pracuś, no właśnie art 39 to nie wszystko, bo przecież jeżeli jest zwolniony za porozumieniem stron to znaczy, że pracownik się z tym zgadza,albo idzie do sądu, a może groziło zwolnienie dyscyplinarne i dlatego pracownik przyjął to co mu zaoferowali? coś tam musiało się podziać
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 14)
 35. 6 września 2020 o 21:37
  Do Ojca :
  A w jakim sensie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 2)
 36. 7 września 2020 o 11:04
  murb :
  A ja mam taki mały temacik do poruszenia dla ekuriera. Dlaczego obiady w szkole podstawowej nr3 w DT kosztują 5zl dziennie za tylko jedno danie? W Brzesku, (również w szkole podstawowej) obiad kosztuje tylko 3.3 zl to za dwa dania. Ja wiem że ceny obiadów nie leżą w gestii dyrekcji szkoły tylko dbają o to nasze władze. Czy w takim razie nasze władze są na tyle nieudolne że nie potrafią zadbać o nasze dzieci? Czy pozyskiwanie dodatkowych finansów na tak podstawowe rzeczy jak wyżywienie przekracza kompetencje naszych władz? Kto za to odpowiada?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 14)
 37. 7 września 2020 o 12:02
  ja :
  Ja może nie na temat ale muszę napisać, by ktoś zajął się tym, co młodzież wyprawia w naszym parku. To, co zaobserwowałam wczoraj wracając z kościoła ok.19-tej przechodzi ludzkie pojęcie. Ze strachem, by nie dostać butelką w głowę, przecisnęłam się schodami okupowanymi przez rozwrzeszczaną i podpitą młodzież, a właściwie dzieci najwyżej trzynasto-, czternastoletnie. Zobaczyłam ze zgrozą, jak dziewczynka (ok.13-letnia) popija z półlitrowej butelki "żołądkowej" i podaje ją kolegom. Szczęśliwie przeszłam dalej ale długo jeszcze z daleka było słychać te wrzaski. Bardzo proszę Redakcję e-Kuriera o nagłośnienie tego problemu i może apelowanie o częstsze kontrole tego miejsca. Naprawdę szkoda tych dzieci, a i normalni użytkownicy naszego pięknego parku też chcieliby czuć się bezpiecznie. Dziekuję i pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 10)
 38. 7 września 2020 o 16:02
  Katarzyna :
  Do Ola ,pan Mendys dostał rozwiązanie umowy o prace(dyscyplinarnie).Odsyłam do zapoznania się z art.52 kodeksu pracy §1 i § 2...Radni rządzący z Burmistrzem na czele chcieli zrobić odwet likwidując CUW bez uzasadnienia, broniąc przy tym dobre imię obecnego przewodniczącego rady miejskiej, który ma prawomocny wyrok sądowy.Czy taka osoba może obecnie pełnić role radnego?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 17)
 39. 7 września 2020 o 16:49
  Zawodnik :
  Dość z bronieniem gościa. Wyrok sądu jest jednoznaczny skazanym prawomocnym wyrokiem sądu. Winny postanowionego czynu. Starosta nie musi się pytać rady o zgodę tylko go zwolnić dyscyplinarnie. I tak zrobił. Gdzie to zemsta polityczna.. Po roku czasu bez jaj ludzie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 21)
 40. 7 września 2020 o 20:09
  do anonim :
  10 osob w jednym referacie? gdzie tu logika!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 41. 7 września 2020 o 21:45
  Z ukosa. :
  Poczekałwem cierpliwie do końca wpisów internatów; Mam nadzieję , iż" wiedzę o samorządzie gminnym oraz powiatowym. Krytykujecie Pana " RYCZKA" , " KACZMARSKIEGO", a wystawiacie " laurki " Panu radnemu Andrzejowi Buśko. To ,że jest osobą inteligentną oraz przebiegłą w swojej działalności pozostawiam to na razie bez żadnego komentarza. Informacje przekazywane z tzw. " krawęznika" nie mają najmnijeszego sensu, pozostawiam to na razie bez komentarza!!!. Co do kwstii Pana Wiesława Mędysa " strzelił sobie sam w koloano". A teraz krótko o opozycji PiS. nie mnie jest oceniać ich postepowanie.Aczkolwiek zabrali się w końcu do zrobienia " PORZĄDKU W URZĘDZIE MIEJKSKIM W DABROWIE TARNOWSKIEJ " , i to bez przecznie popieram. Dość nepotyzmu, kolesiostwa. Należało tą " SITWĘ " , ROZLICZYĆ PRZED WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI ORAZ W WYBORACH NA BURMISTRZA GMINY. Niestety w żadnym przypadku nie popieram takiej formy , praktycznie dziejacej sie od ponad jednego roku , przeciagania liny. Co My jako mieszakńcy Dąbrowy oraz Gminy, mamy z tej " przpychanki o stołki " jakie kolwiek korzyści w kwestii zajęcia sie naprawdę sprawami na rzecz Naszej wspólnototy. " ZERO". Jest na tyle potrzeb inwestycyjnych , zadbania o sprawy ludzkie - określa to jasno Statut Gminy. Czekam bardzo cierpliwie , oraz mam nadzieję , iż przestaniecie" Panstwo Radni " zajmowac sie sprawami , które w żaden sposob nie interesuje społeczństwo dabrowskie. Gdzie jest " Wasze składane ślubowianie" . Do roboty Panie i Panowie radni, a przedwszystkim Panie burmistrzu Kaczmarski.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 20)
 42. 8 września 2020 o 13:01
  Krk :
  Z innej beczki: ChupaChups dalej zatrudnia donosiciela?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 43. 8 września 2020 o 13:35
  Barbara :
  do Z ukosa. Jeden bełkot. Już w podstawówce uczą poprawnej budowy zdań z użyciem znaków interpunkcyjnych. Zlituj się człowieku! Chcesz poprawiać świat to zacznij od siebie i naucz się podstawowych zasad pisowni.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 17)
 44. 8 września 2020 o 16:41
  A teraz prosto :
  do z ukosa : Trzeba było nie wymieniać Początka na Kaczmarskiego a teraz pomyje wylewać na głowę . Kto rozsądny robi takie zmiany mając człowieka sprawdzonego. A teraz co takiego robi Starosta i na czym on sie zna???. Nadpędza zastępcą i kręci si po obiekcie robiąc wrażenie A co do Krajewskiego to brak słów jedyne co pożyteczne zrobił to schudł
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 20)
 45. 8 września 2020 o 16:44
  Julka :
  Starosta już wcześniej zaczął zwalniać ludzi powiązanych z radą miasta. Tak działający włodarze sami powinni wylecieć na zbity r... Brak słów ale szybko nadejdzie pora nowych wyborów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 28)
 46. 9 września 2020 o 07:05
  franek :
  a nagrania jak nie ma tak nie ma, czyżby "montaż" dla tych mieszkańców trzeba zrobić co nie oglądali na żywo?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 47. 9 września 2020 o 10:38
  e-Kurier Dąbrowski :
  Od kilku miesięcy nie realizujemy nagrań wideo sesji rad miasta i powiatu. Odkąd rejestrowanie sesji i publikowanie nagrań jest obowiązkiem samorządów - nie ma już takiej potrzeby. Odsyłamy zatem na strony rad miasta i powiatu. Oczywiście na stronie e-Kuriera zamieścimy linki do tych relacji natychmiast, gdy tylko zostaną opublikowane na urzędowych stronach.
  VN:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)
 48. 9 września 2020 o 17:19
  do murb :
  Już się wam w d***** poprzewracało. Macie 500+, bon turystyczny, wyprawkę (nie wiem, po co, bo podręczniki jeszcze PO wprowadziło darmowe, a na zeszyt czy długopis to chyba każdego stać), to jeszcze byście chcieli obiady za darmo najlepiej. 5 zł za jedno danie to nawet w Betanii nie zapłacicie. Jeśli burmistrz by dopłacał do obiadów, to przecież nie ze swojej pensji, tylko z moich, a i waszych podatków też. Jak cie nie stać na obiad, to daj dziecku kanapke do szkoły.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 20)
 49. 9 września 2020 o 22:27
  nikt :
  Chcieliście w Białym domku na stołku burmistrza posadzić "młodą krew"? No to posadziliście! tylko że wtedy nikt nie pomyślał, że "młodą krew" będzie mieszał "stary" sekretarz.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 23)
 50. 10 września 2020 o 18:43
  kinkong :
  DO A TERAZ PROSTO :NIE pisz głupot o Krajewskim, może dobrze że trochu poleciał z wagi , nie wiem jak wyglądasz a może masz nadwagę strać na wadze i ty, nie zazdrość drugiemu .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 13)
 51. 10 września 2020 o 18:45
  kinkong :
  nie zazdrość drugiemu . Schudnij i ty
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)
 52. 10 września 2020 o 23:08
  Anonim :
  skoro tam jest tyle osob czemu działa tylko jedno okienko i ludzie stoja w kolejce po 45 min ????? gdzie te 10 osob??
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 15)
 53. 12 września 2020 o 15:19
  Józek :
  Sekretarz Ryczek robił kampanię wyborczą Kaczmarskiemu i udało się . Wiedział ze przy Poczatku to nic nie ugra dla siebie a tu korzysta na niewiedzy Krystofera i rebi co chce a ze idzie niedługo na emeryture to ma wszystkich w tyle i tako jest prowda
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 17)
 54. 13 września 2020 o 10:04
  Monia :
  do Julki; jeżeli nie znasz dokładnie sprawy to nie pisz głupot,prawomocny wyrok skazujący to zwolnienie dyscyplinarne i tak było w tym przypadku
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 13)
 55. 13 września 2020 o 10:53
  Józek :
  w d...pach sie powywracało straśni politycy w gminie, niektórzy tabliczki mnożenia nie umią
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 16)
 56. 16 września 2020 o 21:11
  porazka :
  Ja się pytam Pana Burmistrza kiedy będzie uruchomione oświetlenie uliczne wylaczone przez tyle miesięcy,bo zastanawiam się na co w takim razie idą pieniądze z tak wysokich podatków to.jest niepojete,w oczach ludzi traci się tylko raz,,,
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 17)
 57. 5 października 2020 o 14:39
  gg :
  a może by tak napisać za co ten wyrok sądowy dostał p. Mendys? co do oświetlenia ulicznego, to również dołączam się do pytania!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)