Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

WARSZTATY GOTOWANIA DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

28 maja 2023 | komentarze 3

Miła atmosfera, duża garść wiedzy, pyszne potrawy i znakomity kucharz. To wszystko towarzyszyło paniom, które w dniach w dniach 24 – 26 maja 2023 roku uczestniczyły w warsztatach gotowania dla kół gospodyń z terenu powiatu dąbrowskiego zorganizowanych w pracowni gastronomicznej ZS im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wydarzenie odbywało się w ramach projektu pn. „Rozwój potencjału kół gospodyń wiejskich w powiecie dąbrowskim” realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach programu Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.


Warsztaty szkoleniowe prowadzone były przez Galicyjską Szkołę Smaku z Krakowa. Odbywały się przez trzy dni i wzięło w nich udział 30 pań reprezentujących koła gospodyń wiejskich z Ujścia Jezuickiego, Pawłowa, Woli Mędrzechowskiej, Dąbrówki Gorzyckiej, Morzychny, Słupca, Niwek, Świdrówki, Swarzowa, Samocic, Strojcowa, Łęki Szczucińskiej, Delastowic, Radgoszczy, Lubiczka, Maniowa, Wójciny, Mędrzechowa, Gruszowa Wielkiego, Laskówki Delastowskiej, Gręboszowa, Grądów, Zalipia, Lubasza, Bolesławia jak również Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna.

Uczestniczki warsztatów powitał w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, a odwiedzili je również Wicestarosta Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mariola Kobos oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego Robert Pantera.

Celem realizowanego przedsięwzięcia jest podniesienie wiedzy i umiejętności kół gospodyń wiejskich z gotowania potraw kuchni domowej przygotowywanych w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym. Panie w towarzystwie kucharza wykonywały przystawkę, zupę, danie główne mięsne, danie rybne oraz danie wegetariańskie. Na zakończenie przygotowały deser.

Partnerem projektu jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach i w związku z tym w warsztatach uczestniczyła również Anna Morawiec Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej, która opowiedziała uczestnikom o historii i tradycji potraw kulinarnych na Powiślu Dąbrowskim.
Warsztaty zakończyły się wręczeniem certyfikatów i wspólnymi zdjęciami.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 29 maja 2023 o 20:37
  kucharka :
  Czy burmistrz nie ma co robić, że w godzinach pracy chodzi sobie na darmowe degustacje? Czy za to mu płacimy z naszych podatków?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 8)
 2. 30 maja 2023 o 22:13
  uczestniczka :
  Trzeba przyznać, że pracownia gastronomiczna jest na wysokim poziomie. Wyposażenie robi wrażenie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 3. 31 maja 2023 o 07:07
  Kucharz :
  A gdzie pan Giza z ARiMR, przecież on był zawsze i nawet o wiele częściej niż burmistrz. To kucharka zapomniała jak bywał niemal na każdym spotkaniu KGW na terenie całego powiatu, co pamieć odebrało? Jakby zsumować jego czas to zapewne burmistrza by przebił kilkakrotnie. Jak już mierzymy, to mierzmy wszystkich jednakową miarą.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)