Dzisiaj:
Poniedziałek, 23 września 2019 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

WEEKEND Z BUDŻETEM OBYWATELSKIM

13 czerwca 2019 | Brak komentarzy

W ramach zadania „Spotkania z kulturą bliską i daleką” (3.edycja Budżetu Województwa Małopolskiego) w najbliższy weekend odbędą się dwa znaczące wydarzenia kulturalne w stolicy Powiśla Dąbrowskiego.

W sobotę 15 czerwca o godz.19:00 na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (była synagoga) zostanie pokazany spektakl teatralny kieleckiego Teatru „TeTaTet” – „Umrzeć ze śmiechu” Paula Eliotta w reż. Mirosława Bielińskiego.

To bardzo dobra komedia, ciesząca się dużym powodzeniem widzów. Ideą realizatorów zadania „Spotkania z kulturą bliską i daleką” jest pokazanie spektaklu w nowej przestrzeni, stąd miejsca pokazu są poza tradycyjnymi salami widowiskowymi (rynki w Radłowie i Żabnie, dziedziniec OSK w Dąbrowie). W razie deszczu spektakl zostanie przeniesiony do sali Kina „Sokół”.

W rolach głównych: Teresa Bielińska, Magdalena Daniel , Wiktoria Kubaszewska, Ewa Pająk, Beata Pszeniczna i Adrian Wajda. Muzyka – Paweł Piotrowski, kostiumy – Klara Kostrzewska, scenografia – Bożena Kostrzewska, choreografia i ruch sceniczny – Małgorzata Ziółkowska. Premiera spektaklu odbyła się w Kielcach 26.05.2018 r.

Potężna dawka dobrego humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu dialogi, fantastyczna obsada – to główne walory przedstawienia. To zabawna sztuka, której głównym tematem jest przyjaźń czterech nietuzinkowych kobiet. Przyjaźń, której nawet śmierć nie jest w stanie zakończyć, przyjaźń sięgająca aż po grób… a nawet dalej!

Niedziela 16 czerwca to koncert folkowej grupy „Turnioki” (sala Kina „Sokół” godz.19:00). Pełna żywiołowości muzyka łączy elementy góralskiego folkloru z rytmami rockowymi. Listopadowy koncert „Turnioków” realizowany w Dąbrowie w ramach zadania dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego („Dąbrowiacy i Górale” w programie „Niepodległa”) był wielkim sukcesem i dlatego postanowiliśmy ponownie zaprezentować grupę, która nieprzerwanie koncertuje od 2000 roku. Jej dorobek grupy to zagranych ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą (Indie, Meksyk, Niemcy, Belgia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry), oraz płyty.

Muzyka „Turnioków” niesie z sobą ogromną dawkę pozytywnej energii, przybliża góralską gwarę i muzykę, przenosi duchem w górskie krajobrazy. Jest gwarancją wspaniałej zabawy, wspólnego fetowania piękna muzyki i tradycji przez muzyków i publiczność.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny!

Projekt „Spotkania z kultura bliską i daleką”, finansowany jest przez Województwo Małopolskie w ramach III Edycji Budżetu Obywatelskiego. Blok imprez pod tym szyldem tworzą: spotkania autorskie, koncerty, spektakle, ale przede wszystkim biblioteki w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie wzbogacą swoje księgozbiory, które posłużą długofalowo szerokiej grupie czytelników. Organizatorami zadania są burmistrzowie 3 gmin: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury.

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)