Dzisiaj:
Wtorek, 6 czerwca 2023 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

29 listopada 2021 | Brak komentarzy

125 tys. małych świec i 15 tys. dużych przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one rozprowadzone przez Parafialne Zespoły Caritas.

Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących dzieci – mówi dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka.

Dzieci bardzo często chorują. Są to także dzieci niepełnosprawne, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Dzięki zebranym funduszom podczas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom możemy pomagać najmłodszym. Natomiast zdrowym dzieciom chcemy zaproponować udział w różnego rodzaju formach wypoczynku i korzystanie ze świetlic – podkreśla dyrektor Caritas.

Do parafii diecezji tarnowskiej trafi więcej świec niż przed rokiem.

Poprzednia akcja była skromniejsza w związku z pandemią, ale udało nam się pomóc dzieciom – dodaje ks. Zbigniew Pietruszka.

Udało nam się wesprzeć akcję wakacyjną. Na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych przeznaczyliśmy ponad 140 tys. zł. Wspieraliśmy leczenie dzieci m.in. kosztowne operacje, przeznaczając na ten cel ponad 80 tys. zł. Ponadto na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach wydaliśmy 30 tys. zł – dodaje.

Świece będą rozprowadzane w parafach diecezji tarnowskiej.

diecezja.tarnow.pl


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)