Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

WOŚP ZACZĘŁA SWÓJ KONCERT W DĄBROWIE

6 stycznia 2019 | Brak komentarzy

27.Finał WOŚP zaczęli w Dąbrowie Tarnowskiej siatkarze z amatorskich drużyn, którzy spotkali się na dorocznym turnieju w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

9 drużyn z całego regionu uświetniło swoim udziałem finał i zażartą walką na trzech boiskach przygotowanych przez pracowników Referatu Sportu i Kultury Fizycznej.


Wpisowe zostanie przekazane na rachunek Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego do dziecięcych szpitali specjalistycznych. Jak zwykle rekordowo dużą kwotę wpłacili zawodnicy „Eurosanu” z Dąbrowy Tarnowskiej (350 zł w stosunku do nominalnie wpłacanych 60 zł od drużyny).

Wyniki eliminacji w grupach:
A
1. MUKS „Bilard” IKS – 6 pkt. 4:0 (100-62)
2. „Kumple Janosika” – 3 pkt. 2:2 (86-64)
3. „Lucky Losers” – 0 pkt. 0:4

B
1. Bolesław – 4 pkt. 3:3
2. „Galaxia” – 3 pkt. 3:3 (120-129)
3. „Asy” – 2 pkt. 1:2

C
1. „Eurosan” – 6 pkt. 4:0 (100-66)
2. „Aress Team” – 3 pkt. 2:2 (78-95)
3. „Wuefiaki” – 0 pkt.

Do etapu finałowego zakwalifikowali się zwycięzcy grup i jako czwarta drużyna – „Kumple Janosika” z II miejsca, z najkorzystniejszym bilansem małych punktów (ilość dużych punktów i różnica setów – takie same w 3 przypadkach). W wyniku losowania zestawiono 2 pary półfinałowe: „Eurosan” – „Kumple Janosika” i Bolesław – MUKS „Bilard” IKS. Ostatecznie po grach w systemie pucharowym wyłoniono zwycięzcę turnieju – MUKS „Bilard” IKS. Kolejne miejsca zajęli: drugie – „Kumple Janosika”, trzecie – Bolesław, czwarte – „Eurosan”.

Zawody sędziowali: Mariusz Skrzyniarz i Tomasz Sternal, w sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomogli wolontariusze sztabu 27. Finału WOŚP w Dąbrowie: Natalia Golonka, Joanna Bil, Karolina Błachaniec i Sławomir Bator. Nad całością czuwali: Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, szef sztabu WOŚP oraz Piotr Zając – gospodarz obiektu, Kierownik Referatu Sportu i KF Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Obaj przywitali uczestników, wręczyli wszystkim drużynom dyplomy za udział, na koniec Piotr Zając w imieniu organizatorów wręczył puchary trójce z podium i dyplomy czterem finalistom.

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)