Dzisiaj:
Sobota, 23 stycznia 2021 roku
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W SYTUACJI KRYZYSOWEJ

24 marca 2020 | Brak komentarzy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, będąc świadomym tego, iż trudna dla całego kraju sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa nie pozostaje obojętna dla naszego zdrowia psychicznego informuje, że do dyspozycji mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego są psychologowie zatrudnieni w Punkcie Interwencji Kryzysowej
w Dąbrowie Tarnowskiej.

Strach wywołany możliwością zakażenia, lęk o przyszłość czy możliwa utrata pracy, to tylko niektóre stresory, które dziś zakłócają nasz spokój.

Wiele osób nie potrafi sobie samodzielnie poradzić z tym napięciem. Nasi psychologowie są do Państwa dyspozycji bez potrzeby wychodzenia z domu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnionym specjalistom oraz osobom, które potrzebują wsparcia prosimy, w celu skorzystania z poradnictwa psychologicznego, kontaktować się z PCPR z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej.

W celu ustalenia terminu, w którym skontaktuje się telefonicznie z Państwem nasz psycholog i udzieli potrzebnego wsparcia prosimy dzwonić pod numer telefonu 14 642-44-15 (poniedziałek 8.00-16.00, wtorek-piątek 7.30-15.30) lub kontaktować się mailowo pcprdt@interia.pl

Pamiętajmy o naszych najmłodszych. Często nie zdajemy sobie sprawy, ze nasze dzieci obserwując nasze emocje równie silnie przeżywają obecną sytuację. Pamiętajmy, że nie możemy udawać że nic się nie dzieje. Postarajmy się dziecku wytłumaczyć skąd taka zmiana naszej codzienności w sposób adekwatny do wieku dziecka.

Zachęcamy do śledzenia rządowej strony internetowej poświęconej aktualnym informacjom i zaleceniom w związku z koronawirusem : https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz profilu Facebook Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.facebook.com/mrpipsRP/?epa=SEARCH_BOX. Są to strony gdzie znajdą Państwo rzetelne i sprawdzone informacje.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, zwraca się do wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego o tym, aby pamiętać o zaleceniach i pozostać w domu.

PCPR


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)