Dzisiaj:
Wtorek, 14 sierpnia 2018 roku
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Wspomnienia o Wandzie Chotomskiej

9 października 2017 | Brak komentarzy

Tej jesieni Oddział dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zachęca do rozczytywania się w utworach Wandy Chotomskiej.

Dlatego też przygotowano prezentację książek tej pisarki, a w klimatycznej scenerii jesiennego ogrodu zaplanowane są literackie gawędy o Wandzie Chotomskiej, głośne czytania jej wierszy oraz zajęcia plastyczno-ruchowe inspirowane wierszami i bajkami jej autorstwa.

Spotkania z biografią tej mistrzyni słowa dla dzieci i zabawy z tekstami jej utworów trwać będą do 30 listopada br.

Wanda Chotomska to polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy przedstawień teatralnych i filmów krótkometrażowych. Laureatka wielu konkursów literackich oraz pomysłodawczyni Orderu Uśmiechu, uhonorowana wieloma odznaczeniami, a przede wszystkim podziwiana i obdarzana sympatią przez wiele pokoleń czytelników. Urodziła się 26 października 1929r., zmarła 2 sierpnia br.
Wiersze Wandy Chotomskiej należą do kanonu literatury dziecięcej. To lektury, które dzieci polubią od pierwszego wersu, ale to też teksty, które z pewnością rodzice chętnie czytają swoim pociechom.

Oddział dla Dzieci, prócz wspólnego z czytelnikami rozczytywania się w wierszach Chotomskiej, ma do zaproponowania warsztaty, podczas których będziemy twórczo doświadczać tej poezji poprzez słowo, gest, śpiew, ruch, taniec… Mamy zamiar „powołać do życia” mniej znanych bohaterów z twórczości pisarki, ale również na nowo odkrywać te już popularne historie z jej zabawnych wierszy.

Przypominamy o organizowanym przez Oddział dla Dzieci MBP konkursie plastycznym na „bohatera do lekturki Wandy Chotomskiej”, którego zadaniem jest wykonanie pacynki. Czekamy na wyjątkowo pomysłowe i niebanalne lalki teatralne. Na prace czekamy do 31 października br. A wielki finał 14 listopada br. Szykuje się więc kolorowa jesień z Wandą Chotomską.
Grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zainteresowane udziałem w zajęciach opartych na twórczości Wandy Chotomskiej prosimy o wcześniejszy kontakt z Oddziałem dla Dzieci lub pod nr tel. 14 655 93 03 wew. 17.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)