Dzisiaj:
Wtorek, 25 września 2018 roku
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

Z kroniki policyjnej

27 marca 2018 | Brak komentarzy

Policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Tor jazdy kierowcy Volkswagena zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza.

Funkcjonariusz po zakończonej służbie 23 marca bieżącego roku o godzinie 22:00, wracając do miejsca zamieszania prywatnym samochodem w miejscowości Rataje Słupskie (droga krajowa nr. 73) zauważył, że jadący przed nim pojazd zachowuję się nienaturalnie, zjeżdża na pobocza oraz przeciwległy pas ruchu stwarzając zagrożenie dla innych pojazdów.

Ta sytuacja zaniepokoiła policjanta i wzbudziła podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu w związku z czym poinformował on o tej sytuacji oficera dyżurnego z KPP w Busku-Zdroju oraz udał się za kierującym pojazdem Volkswagen. W miejscowości Pacanów, gdy pojazd wjechał na parking przy jednej z posesji policjant uniemożliwił kontynuowanie dalszej jazdy kierującemu blokując jego pojazd własnym samochodem. Podszedł do volkswagena, otworzył drzwi, przedstawił się oraz okazał legitymację służbową. Gdy próbował nawiązać kontakt z mężczyzna wyczuł od niego silną woń alkoholu. Po chwili na miejsce przybył patrol policji ze Stopnicy, któremu policjant przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Podejrzenie funkcjonariusza okazało się słuszne. 36-letni mieszkaniec Gminy Szczucin został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promile. Podczas czynności policjanci ze Stopnicy ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)