Dzisiaj:
Środa, 30 września 2020 roku
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia

Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2

26 czerwca 2017 | 1 komentarz

23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania kolejnego rocznika absolwentów.

Po powitaniu przez panią dyrektor Iwonę Wrzoskiewicz – Słonkę przybyłych gości, wśród których byli zastępca burmistrza pan Stanisław Ryczek oraz liczne grono rodziców, nastąpiło ślubowanie absolwentów.

 

Następnie pani dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką całoroczną pracę, której rezultatem było uzyskanie dwóch tytułów laureatki i czterech tytułów finalisty w konkursach przedmiotowych, liczne sukcesy w różnorodnych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, a także bardzo dobry wynik egzaminu gimnazjalnego, szczególnie w klasie III d, której średnia ze wszystkich części egzaminu była najwyższa w gminie i w powiecie, a nawet przekroczyła średnią wojewódzką.

Podczas uroczystości żegnano nie tylko absolwentów, ale także dwie osoby z grona pedagogicznego. Pracę w Gimnazjum nr 2 zakończył pan Paweł Piotrowicz, który przez pięć lat był trenerem piłki nożnej w klasach sportowych. W podziękowaniu pani dyrektor przyznała panu Pawłowi Piotrowiczowi tytuł Supertrenera. Społeczność szkolna żegnała także odchodzącą na zasłużoną emeryturę nauczycielkę geografii i historii, panią Zofię Kądzielawę. Wśród wzruszeń i podziękowań nie zabrakło kwiatów i prezentów. Uhonorowano też panią Zofię Kądzielawę tytułem „Przyjaciela Szkoły”.

W dalszej części uroczystości wiceburmistrz Stanisław Ryczek wręczył specjalne statuetki trzem uczennicom klas trzecich, które uzyskały najwyższą średnią ocen. Te uczennice to: Natalia Burzec, Weronika Bączek i Agnieszka Owsiak. Wiceburmistrz przekazał też stypendia Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej laureatkom i finalistom konkursów przedmiotowych. Stypendystami zostali: Aleksandra Moździerz, Martyna Cholewa – Bąba, Paulina Kozaczka, Kamila Golemo i podwójny finalista Tomasz Kaczor.

Zostały też wręczone podziękowania rodzicom, którzy aktywnie pracowali w Radzie Rodziców lub w inny sposób angażowali się w życie szkoły. Uczniowie, którzy uzyskali na koniec roku szkolnego średnią 5,0 i wzorowe zachowanie, otrzymali nagrody książkowe, a rodzicom trzecioklasistów z takimi wynikami wręczono listy gratulacyjne. Później nadszedł czas na uhonorowanie tych absolwentów, którzy zajmowali wysokie miejsca w różnego rodzaju konkursach, uzyskali tytuł laureata lub finalisty, reprezentowali szkołę w środowisku lokalnym i działali w Klubie Wolontariusza. Pamiątkowe statuetki dostali członkowie zespołu teatralnego „Awanturka” i zespołu tanecznego „Fuego”, najlepszy recytator, wokaliści oraz sportowcy. Statuetki Najlepszych Absolwentek otrzymały: Martyna Cholewa – Bąba i Aleksandra Moździerz.

Ostatnim punktem programu był występ artystyczny trzecioklasistów: Natalii Burzec, Joanny Wajdy, Agnieszki Owsiak, Kamili Golemo, Aleksandry Wałaszek, Mateusza Minora i Szymona Bystrowskiego.
Uroczystość przygotowali wychowawcy klas trzecich: pani Anna Szczygieł, pani Renata Błasiak, pani Sylwia Marciniec i pan Zbigniew Plebanek.

Gimnazjum nr2 w DT

Więcej zdjęć pod linkiem: https://www.facebook.com/pg/Publiczne-Gimnazjum-nr-2-im-Bohater%C3%B3w-Powi%C5%9Bla-D%C4%85browskiego-167534603426512/photos/?tab=album&album_id=735689723277661

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 6 lipca 2017 o 22:49
    Mam :
    Dziekuje za wiele lat wspaniałej pracy, kreatywności, nauczycieli,NAjlepszej Pani Dyrektor i super Wice Dyrektora , który na gitarze wymiata jak mało kto ,przepraszam za kolokwializm dziękuję to tak mało i tak wiele aby być Wielkimi....w tym co robią dla uczniów... dziękuję
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -3 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)