Dzisiaj:
Sobota, 28 listopada 2020 roku
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław, Lesława, Rufin, Zdzisław

ZAKOŃCZONE KOLEJNE INWESTYCJE DROGOWE

10 października 2020 | komentarze 3

Zakończyły się kolejne prace związane z przebudową dróg powiatowych i budową nowych chodników na terenie powiatu dąbrowskiego. Inwestycja przy ulicy Leśnej w miejscowości Olesno została odebrana i droga jest już użytkowana przez kierowców.

Na prawie kilometrowym odcinku jezdni została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym. Zamontowano oświetlenie przy przejściu dla pieszych oraz wykonano ścieżkę pieszo-rowerową.


Zadanie to zostało dofinansowane w wysokości ponad 1,5 mln zł ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, o które samorząd aplikował jeszcze w 2019 roku. Pozostała kwota w wysokości 675 tysięcy złotych została pokryta ze środków własnych Powiatu.

Zakończona została również budowa chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Sutków w miejscowości Gruszów Wielki. Zadanie to obejmowało również wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych.
Na ukończeniu jest również budowa chodnika o długości ponad 1 km w miejscowości Swarzów, w ciągu drogi powiatowej Swarzów – Mędrzechów – Delastowice. Łączny koszt budowy tych chodników wynosi ponad 600 tys. złotych.

Przeprowadzone inwestycje znacznie poprawią komfort życia mieszkańców oraz polepszą bezpieczeństwo użytkowników dróg.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 13 października 2020 o 13:20
  krzysio6666 :
  No fajnie że się buduje, remontuje i poprawia ale na wsi słychać takie głosy, ostatnio był krewny z zagranicy i też to samo powiedział - sprawa tyczy się oddanego ostatnio kawałka drogi w Oleśnie tego od strony Ćwikowa że wszystko ładnie i fajnie ale zamiast zrobić szeroką jezdnię to zrobiono szeroki - prawie jak pas jezdni chodnik i coś chyba faktycznie w tym jest. Bezpieczeństwo pieszych jest ważne ale remontując drogę lepiej byłoby się skupić na komforcie kierowców.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 7)
 2. 14 października 2020 o 21:48
  Mieszkaniec :
  Obwodnica oddana jakiś czas temu, ruch przez centrum zmalał ale w nocy i tak trzeba stać na światłach bo czerwone mimo że nic nie jedzie...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 3. 16 października 2020 o 19:39
  nienależny :
  na budowę drogi są pieniądze, ale czy na oświetlenie drogi się znajdą,,,
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)