Dzisiaj:
Czwartek, 23 września 2021 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

ZAMIAST ZAROBIĆ, STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI

28 lipca 2021 | komentarze 2

Mieszkanka powiatu tarnowskiego straciła pieniądze przy sprzedaży zegarka i butów. Zamiast zarobić 340 złotych, straciła ponad 18 tys. złotych, bo kliknęła w link przysłany jej na jednym z komunikatorów.

Jak bardzo trzeba uważać przy transakcjach w sieci przekonała się w zeszłym tygodniu 27 letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Tym razem kobieta była sprzedającą. Jak wynika z jej relacji, wystawiła na portalu ogłoszeniowym zegarek za 270 złotych oraz buty za kwotę 70 złotych. Po chwili skontaktowała się z nią osoba poprzez popularny komunikator.

Oszust wysłał w wiadomości link, który miał umożliwić zapłatę za towar. Kiedy sprzedająca kliknęła na niego, tam miała podać numer i kod karty. Kobieta dokonała aż 18 razy transakcji kodem blik. Kiedy po wyjściu z linku zalogowała się przez właściwą aplikację do banku, okazało się, że z jej konta zniknęło ponad 18 tysięcy złotych.

27-latka zgłosiła sprawę na Policję,  postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę przy wszelkich transakcjach w Internecie, nawet gdy występujemy w roli sprzedających.

KMP w Tarnowie

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 29 lipca 2021 o 13:58
  Marcin :
  Naiwność niektórych jest porażająca. Niestety wychodzą braki w edukacji cyfrowej i całkowity brak wiedzy jak działają płatności internetowe.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 2. 30 lipca 2021 o 11:27
  apak :
  Przy takiej ilości ogłoszeń nie trudno oszustom znaleźć ofiarę. Ja na olx 3 razy wystawiałem droższe przedmioty i 3 razy próbowano wyłudzić ode mnie pieniądze.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)