Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

„ZIELONA STREFA AKTYWNOŚCI MIĘDZYLEKCYJNEJ“

20 maja 2020 | Brak komentarzy

Pomimo tego, że w szkołach zawieszone zostały zajęcia stacjonarne, dyrekcja i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej intensywnie pracują, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt uczniów w szkole po ich powrocie.

Napisali ciekawe projekty, zostały one zaakceptowane przez organizatorów i tym samym przyznano liceum fundusze, które pozwolą na realizację nowych inwestycji.

Nauczyciele będący członkami Stowarzyszenia Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki przygotowali projekt „Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej” w ramach programu grantowego Fundacji PKN ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Dzięki wsparciu finansowemu fundacji teren wokół szkoły zostanie zrewitalizowany. Aktywnie wypoczywać będą mogli nie tylko uczniowie liceum, ale również mali zawodnicy Football Academy, ich rodzice i członkowie innych nieformalnych grup sportowych. Projekt realizowany będzie od 01.09.2020 r. do 30.06.2021 r.

Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości nauczycieli biblioteka szkolna I LO wzbogaci się już wkrótce o nowości wydawnicze, które zostaną zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z pewnością zachęci to młodzież do jeszcze częstszego korzystania z księgozbioru biblioteki, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W ramach projektu liceum będzie realizować również liczne przedsięwzięcia wspierające czytelnictwo, takie jak: Żywy audiobook, Noc w bibliotece pt: Kryminalne zagadki Biblioteki DT, Book-talking i wiele innych.

Pozyskanie środków finansowych nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Posła na Sejm RP pana Wiesława Krajewskiego oraz Starosty Dąbrowskiego pana Lesława Wieczorka, którzy wparli szkołę przy składaniu wniosków o dofinansowanie projektów.

I LO w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)