Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

ZWROT W SPRAWIE ZABÓJSTWA IWONY CYGAN

8 czerwca 2022 | komentarze 3

Oskarżony o zabójstwo Iwony Cygan Paweł K. pseudonim Klapa opuszcza areszt – dowiedział się Onet. Taką decyzję podjął dziś Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Mężczyzna spędził za kratkami ponad pięć lat. Proces w tej sprawie trwa.

Na obecnym etapie postępowania stosowanie tego najsurowszego środka zapobiegawczego nie jest konieczne. Obawy tzw. matactwa procesowego się zdezaktualizowały – poinformował Onet mec. Błażej Biedulski.


Sąd zastosował wobec Pawła K. łagodniejsze środki: dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy.

W ostatnich tygodniach sąd okręgowy rozważał kwestie wystąpienia do sądu apelacyjnego z wnioskiem o przedłużenie aresztu. Swoje stanowiska w tej sprawie przedstawiała prokuratura oraz obrońcy Pawła K. Ostatecznie sąd podjął decyzję o uchyleniu aresztu – mówi w rozmowie z Onetem mec. Błażej Biedulski.

Jaka była argumentacja? Areszt przede wszystkim trwa już pięć i pół roku, więc jest to bardzo dużo czasu. Na obecnym etapie postępowania stosowanie tego najsurowszego środka zapobiegawczego nie jest konieczne. Obawy tzw. matactwa procesowego na tyle się zdezaktualizowały, że można stosować środki łagodniejsze – tłumaczy.

czytaj więcej na onet.pl

źródło: onet.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 9 czerwca 2022 o 13:04
  Tomek Krajan :
  Klapa, jestes wolny....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 7)
 2. 17 czerwca 2022 o 12:26
  Julka :
  Teraz czekamy na termin składania sie społeczeństwa na odszkodowanie dla Klapy który na pewno wystąpi o takowe czyli milion za rok ma 5,5mln Bo zarzutów nie ma i nie będzie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 4)
 3. 23 czerwca 2022 o 21:40
  Anna :
  Do Julki :Ot i mamy sensację ! Skoro twierdzisz to wiesz, że zarzutów nie ma i nie będzie, to nie ma aktu oskażenia , zatem proces sądowy w takim każdym jednym przypaadku zosteje wszczęty nielegalnie. Ja tam mało wiem, ale jak tak twierdzisz ???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)